KOLEKTIVNI DOPUST
Spoštovani uporabniki naših storitev.
V ponedeljek dne 26.4.2021, je naše podjetje lORA-LJUBLJANA na kolektivnem dopustu. Za vse informacije bomo ponovno na voljo 28.4.2021.
V primeru nujnih zadev, pa se lahko obrnete na našo interventno številko.
Želimo vam lepe prihajajoče praznike in #ostanitezdravi#
URADNE URE
V podjetju Lora-ljubljana d.o.o smo se odločili, da za vas dragi uporabniki odpremo telefonske pogovore z našimi upravniki ali obračunsko službo vsak dan od ponedeljka do petka med 9-12to uro.
Vsak dan bomo v tem času na voljo za vaša vprašanja ali predloge. V času, ko ni uradnih ur, pa nam lahko pišete na info@lora.si
Trudimo se zagotavljati čimbolj varno obliko komunikacije še posebej zdaj v času virusa, ki naš obkroža.
Še vedno pa velja, da vam je vsak dan po 16ti in med vikendom, na voljo intervencijska številka za vse nujne primere.
Poleg naštetega pa naj vas opomnimo na to, da se je naslov podjetja spremenil in sicer nismo več na Proletarski cesti 4, ampak na Dolenjski cesti 43.
Vaš upravnik lora-ljubljana
INTERVENCIJSKA ŠTEVILKA
Spoštovani uporabniki naših storitev
podjetje Lora Ljubljana se je odločilo, da vam omogoči boljšo uporabniško izkušnjo in kvalitetnejše upravljanje. Odločili smo se, da vam ponudimo 24-urno pomoč, v primeru nujnih zadev tudi po 15ti uri.
Številka podjetja Lore, je še vedno 051 366 888 in sicer vsak dan med 7:00 -15:00. Na to številko vam bomo tako kot do sedaj odgovarjali na vsa vprašanja. Po 15.ti uri pa za vse NUJNE zadeve ( izliv vode, požar, ...) lahko pokličete 040 857 758.
v zadovoljstvo nam je, da se trudimo za vas
RAVNANJE STANOVALCEV V VEČSTANOVANJSKIH STAVBAH
14. 05. 2020
V skupnih prostorih večstanovanjskih stavb se srečuje večje število ljudi, kar povečuje verjet-nost za prenos okužbe.
Vsak izmed nas lahko k preprečevanju širjenja COVID-19 prispeva z upoštevanjem preventiv-nih ukrepov:
Vzdržujemo ustrezno razdaljo med osebami vsaj 1,5 metra.
Ne dotikamo se oči, nosu in ust.
V primeru, da zbolimo, ostanemo doma.
Upoštevamo pravila higiene kašlja. Kihamo in kašljamo v zgornji del rokava ali robec in ne v dlan. Robec po kihanju/kašljanju odvržemo v koš za odpadke ter si umijemo ali razkužimo roke.
Redno si umivamo roke z milom in vodo. V primeru, da voda in milo nista dostopna, si roke razkužimo z namenskim razkužilom za roke (npr. 60 do 80 % alkohol).
V času povečanega pojavljanja okužb dihal se izogibamo zaprtih prostorov, v katerih se zadržuje veliko ljudi.
Poskrbimo za redno zračenje zaprtih prostorov.
Za varnejše sobivanje v večstanovanjskih stavbah svetujemo upoštevanje še dodatnih pripo-ročil in napotkov:
Čiščenje skupnih prostorov v večstanovanjskih stavbah
Redno čiščenje (avle, predprostori, stopnišča, hodniki,…) z vodo in čistilnimi sredstvi (detergenti);
v okviru rednega čiščenja naj bo še posebej skrbno čiščenje površin, ki se jih dotika veliko ljudi:
- kljuke na vhodu v večstanovanjsko stavbo,
- stikala v skupnih prostorih,
- ograje in oprijemala v skupnih prostorih,
- stikala za upravljanje dvigala in kabine dvigala,
- druga oprema, kjer je mogoče pričakovati dotikanje veliko ljudi.
PRIPOROČILA ZA VEČSTANOVANJSKE STAVBE:
ČIŠČENJE SKUPNIH PROSTOROV IN OPREME TER PREZRAČEVANJE,
SAMOZAŠČITNO RAVNANJE UPORABNIKOV V ČASU EPIDEMIJE COVID-19
Ob vhodu v večstanovanjsko stavbo naj bo nameščen podajalnik razkužila za roke, kjer je dvi-galo, naj bo v bližini dvigala.
Prezračevanje
Skupni prostori naj se učinkovito in po možnosti stalno zračijo, predlagamo, da se več-krat dnevno prezrači s hkrati odprtimi vhodnimi vrati in okni;
v vsakem nadstropju naj bodo okna ves čas odprta;
če je urejeno mehansko prezračevanje, naj se upoštevajo Navodila za prezračevanje prostorov izven zdravstvenih ustanov v času širjenja okužbe COVID-19: https://www.nijz.si/sl/navodilaza-prezracevanje-prostorov-izven-zdravstvenih-ustanov-v-casu-sirjenjaokuzbe-covid-19);
posebej je treba nameniti pozornost prezračevanju dvigal.
Uporaba dvigal in stopnišč
Dvigala in stopnišča so mesta, kjer se na majhnem prostoru srečuje veliko ljudi. Če je le mo-goče, naj stanovalci namesto dvigala uporabljajo stopnice. Prednost pri uporabi dvigala naj imajo osebe, ki težko hodijo po stopnicah (npr. invalidi, matere z vozički).
Pri uporabi dvigal se moramo zavedati naslednjega:
- dvigala je težko učinkovito zračiti
- stikala za klic in ročaji vrat so površine, ki se jih dotika veliko ljudi, smatrati jih mo-ramo za zelo onesnažene, lahko tudi s koronavirusom;
odpirajmo vrata in pritiskajmo gumbe dvigala in drugih stikal z razkuženimi rokami; ali uporabljamo rokavico za enkratno uporabo ali alkoholni robček ali čist papirnat robec
ob vhodu v dvigalo naj bo koš za odpadke;
kolikor se le da, naredimo to s komolci namesto s prsti;
v manjših dvigalih, kjer ni mogoče zagotoviti razdalje 1,5 metra med ljudmi, naj bo na-enkrat v dvigalu samo 1 oseba, razen, če so člani istega gospodinjstva;
če je dvigalo večje, naj bo med uporabniki vsaj 1.5 m razdalje;
priporočamo uporabo maske;
uporabniki naj v dvigalu še posebej dosledno upoštevajo higieno kašlja, z rokami se ne dotikajo oči, nosu, ust.
Na stopnišču se zadržujmo čim manj časa. Upoštevajmo vzdrževanje razdalje med osebami vsaj 1,5 metra, pravila higiene kašlja in izogibanja dotikov obraza, oči, nosu in ust. Če nam držaji stopniščne ograje predstavljajo neobhodno pomoč pri hoji, si pred in po uporabi teh, roke umijemo ali razkužimo.
Površin se ne dotikajmo po nepotrebnem.
Samozaščitno ravnanje uporabnikov
Najbolj učinkoviti so tisti ukrepi, ki jih izvajamo sami.
Poleg spoštovanja vseh zgoraj navedenih samozaščitnih ukrepov, upoštevamo še:
ob vstopu v večstanovanjsko stavbo si razkužimo roke. Z razkuženimi rokami nato upo-rabimo dvigalo, se dotikamo ograje, stikal in drugih površin, ali pa uporabimo rokavico za enkratno uporabo ali alkoholni robček ali čist papirnat robec;
ko odhajamo iz stanovanja, si pred odhodom umijemo ali razkužimo roke, da z rokami ne onesnažujemo površin v skupnih prostorih;
po prihodu domov si temeljito umijemo roke.
Najpomembnejša pot prenosa novega koronavirusa je preko izločkov iz dihal in preko onesnaženih rok. Roke, s katerimi smo se dotikali katerihkoli predmetov, so onesnažene, lahko tudi z novim koronavirusom. Čim prej si jih umijemo ali razkužimo. Z rokami se ne dotikamo obraza, še posebej ne ust, nosu in oči, preden jih ne umijemo ali razkužimo.
PREKLIC RAZKUŽEVANJA
ODVOZ ODPADKOV
PONOVNO MOŽEN ODVOZ KOSOVNEGA ODPADA:
Ker je bil večji del Slovenije, zaradi koronavirusa zaustavljen, je bilo ustavljeno tudi delo Snage, ki je dosedaj skrbela za odvoz odpadkov.
Od danes naprej, pa je odvoz kosovnega materiala ponovno možen. Za naročilo je potrebno izpolniti obrazec na strani http://www.mojiodpadki.si/narocanje/kosovni-odpadki.
Na naročilo navedete telefonsko številko, na katero vas pokličejo in se z vami dogovorijo o datumu in lokaciji odlaganja.
Odpadki morajo biti pripravljeni na dostopni lokaciji do 06:00 ure na dan odvoza.
ŽIVLJENJE V ČASU MED IN PO VIRUSU
ŽIVLJENJE GRE POČASI V NORMALO:
Ker se v Sloveniji z današnji dnem življenje vrača v približno normalne tirnice, pa še vedno precej ukrepov ostaja enakih:
V večstanovanjskih stavbah je največji problem, ozki hodniki, kjer se naenkrat lahko sreča več ljudi. V tem primeru še vedno velja, da prednost date ranljivim skupinam in počakate, da so hodniki kar se da prazni. Enako velja za dvigala. Dvigala naj uporablja vsak stanovalec posebej, prednost pa imajo starejši.
V preteklih dneh, se je na nas obrnilo kar nekaj ljudi z vprašanjem, kako bo letos z zbori, ki niso bili izvedeni v spomladanskih mesecih. Kot rečeno, tudi upravniki moramo upoštevati ukrep vlade, o zbiranju na javnih ( zaprtih) mestih. Zato se na zbore temeljito pripravljamo, v primeru, da se bodo izvršili v jesenskih mesecih.
In še za konec. V Sloveniji bo življenje še nekaj časa drugačno kot je bilo pred epidemijo, zato poskušajmo ostati strpni drug do drugega in se navaditi na spremembe, ki so nas, ali pa nas še bodo doletele.
KAM Z NEVARNIMI ODPADKI
NEVARNI ODPADKI:
Odpadke v gospodinjstvih z bolniki, ki kažejo znake bolezni koronavirusa COVID-19, lahko odvržete izključno v zabojnik za mešane komunalne odpadke
Odpadke osebe, ki kaže znake bolezni COVID-19, je potrebno odložiti v plastično vrečko za smeti, nameščeno v prostoru.
Tako je potrebno ravnati tudi z materialom za enkratno uporabo, na primer z rokavicami, robci in maskami. Enako velja, če je to primerno, za osebno zaščitno opremo zdravstvenega osebja v primeru obiska bolnika.
Plastično vrečko je potrebno tesno zapreti, zavezati oziroma zalepiti, da se odpadki ne raztresejo. Zaprto vrečo je potrebno nato odložiti v zabojnik za zbiranje mešanih komunalnih odpadkov.
Takšnih odpadkov ne smemo odložiti v zabojnike, namenjene zbiranju ločenih frakcij odpadkov, kot so biološki odpadki ter embalaža iz plastike, kovin in sestavljenih materialov, ki se po sistemu od vrat do vrat zbirajo pri uporabnikih.
Tudi rokavice iz lateksa ali podobnih materialov, ki jih uporabljamo za nakupe ali druge namene, ne sodijo v zabojnik za embalažo.
KAKO DO SREDSTEV ZA OBNOVO STAVBE
Javni razpis za izbiro stavb za dodelitev sredstev za sofinanciranje obnove stavbnih
Lupin v okviru programa LMM v obdobju od leta 2020 do vključno 2023
Rok za prijavo: 16. 6. 2020
Datum objave: 13. 3. 2020
Rok za prijavo: 16. 6. 2020 do 12. ure
Odpiranje prijav: 16. 6. 2020 ob 13:00.
Predmet javnega razpisa je izbira stavb na območju Mestne občine Ljubljana, za katere bo MOL dodelila sredstva za sofinanciranje celovite obnove uličnih pročelij in streh v odstotkih, določenih s tem razpisom, in sicer v obdobju od 2020 do vključno 2023. Razpis je bil objavljen tudi v Uradnem listu RS št. 21/2020 s popravkom v Uradnem listu RS št. 43/2020.
https://www.ljubljana.si/sl/mestna-obcina/mestna-uprava-mu-mol/oddelki/oddelek-za-urejanje-prostora/razpisi/javni-razpis-za-izbiro-stavb-za-dodelitev-sredstev-za-sofinanciranje-obnove-stavbnih-lupin/
REZERVNI SKLAD V ČASU EPIDEMIJE
KAJ SE V ČASU EPIDEMIJE DOGAJA Z REZERVNIM SKLADOM
Marsikdo se v tem času sprašuje, kako lahko zmanjša oziroma odpiše rezervni sklad za čas razglašene epidemije v Sloveniji. Ne malokdo, se je namreč znašel v denarni stiski.
Obstaja pravilnik o merilih za določitev prispevka etažnega lastnika v rezervni sklad in najnižji vrednosti prispevka, kjer se v 7. členu navaja
Upravnik na podlagi ugotovljenih meril iz 2. člena tega pravilnika izračuna najnižjo vrednost prispevka tako, da na podlagi spodnje tabele pomnoži površino posameznega dela (m²) z zneskom, ki je določen za posamezen starostni razred (EUR):
Starostni razred |
EUR/m² |
I |
0 |
II |
0,20 |
III |
0,25 |
IV |
0,30 |
Rezervnega sklada, v kolikor se plačuje najnižji, po zakonu, ni možno prekiniti, saj je le-ta zakonsko določen.
V kolikor pa se trenutno, zaradi prihodnjih investicij, plačuje višji rezervni sklad, pa imajo etažni lastniki ( vsaj 50%) možnost, ponovno rezervni sklad omejiti za čas koronavirusa, na tisti znesek, ki so ga plačevali pred povišanjem le-tega, ob predpostavki, da nimajo neplačanih terjatev do investitorjev oziroma izvajalcev del.
Dolenjska cesta 43
1000 Ljubljana
+386 1 546 80 63
INTERVENCIJSKA ŠTEVILKA: +386 40 857 758
info@lora.si
Pon - pet: 07.00 - 15.00
(Za javljanje števčnih stanj in sprememb št. uporabnikov)